0

Jak działa elektroniczny system urlopowy?

e-Urlopy

System taki pozwala na szybkie i proste składanie elektronicznych wniosków przez każdego pracownika za pomocą dowolnej przeglądarki internetowej. System urlopowy oferowany przez Technology dodatkowo daje szanse wprowadzania wszystkich innych nieobecności (zwolnienia lekarskie, opieka nad dzieckiem, odbiór nadgodzin, nieobecności płatne i niepłatne, urlopy szkoleniowe itp.).

elektroniczny system urlopowy

Wielką zaletą jest to, iż każdy pracownik ma na bieżąco możliwość sprawdzenia statusu swojego wniosku. Po za tym ma dostęp do aktualnych informacji o wykorzystaniu urlopów.

Takie rozwiązanie jest w praktyce niezwykle wygodne i pozwala zaoszczędzić nie tylko mnóstwo czasu i papieru. Przełożeni, którzy akceptują wnioski, mogą też na bieżąco śledzić plany urlopowe podwładnych w formie kalendarza. Pozwala to na racjonalne zaplanowanie urlopów głównie w gorącym okresie wakacyjnym lub świąteczny.

Wsparcie dla działu Kadr i Finansów

Duże korzyści z rozwiązania Technology ma również dział Kadr / HR i Finansów. Nie tylko jest odciążony od nieustannych zapytań ze strony pracowników, ale posiada dostęp do zaawansowanych raportów różnego typu. Wszystkie te dane mogą zostać również automatycznie wyeksportowane do dowolnego system kadrowo-płacowego w celu odpowiedniego naliczenia wynagrodzeń dla pracowników.

Standardowo system instalowany jest na serwerze klienta niemniej jednak równie dobrze można z hostingu aplikacji. System można dowolnie dostosować do specyficznych wymagań. Z aplikacji można również korzystać bez potrzeby instalacji - działa on rówież w chmurze obliczeniowej (model SaaS) i jest dostępny przez każdą przeglądarkę.